escort beylikdüzü,

USB Flash Bellek Formatlama / Biçimlendirme Tüm Haberler

Tarih : 2018-12-31 06:54:25
USB Flash Bellek Formatlama / Biçimlendirme

USB Flash belleklerin formatlanması işlemi kolay bir işlem gibi görünse de bu işlemi yapmak isteyen kişiler zaman zaman internet üzerinden yardım aramaktadır. O nedenle aşağıda USB Flash bellek formatlama ile ilgili hızlı ve kısaca bilgiler verdikten sonra bir alt parafrafta önümüze çıkan seçeneklerin açılımını yapacağız.
Adım 1 - Formatlanacak olan USB flash bellek bilgisayara takıldıktan sonra "Bilgisayarım" klasörüne girilir.

Adım 2 - Karşınıza yukarıdaki resimdeki gibi o anda bilgisayarınızdaki aktif sürücülerin bulunduğu bir ekran gelecek.
Bu ekrandan formatlamak istediğiniz USB Flash belleği seçerek sağ tıkladıktan sonra biçimlendir seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
Ek bir ayar yapılmadıysa USB bellek sürücüsü genelde Bilgisayarıma girince en üstte gözükür. Yanlış sürücüde biçimlendirme işlemi yapmamaya dikkat ediniz.

Adım 3 - Biçimlendir seçeneğine tıkladıktan sonra açılan pencerede özel bir ayar istemediğiniz sürede aşağıdaki resimdeki gibi başlat düğmesine tıkladığınızda karşımıza bir uyarı penceresi gelecek. Bu uyarı penceresinde USB bellek içerisindeki tüm verilerin kaybolacağı uyarısı verilmektedir. Bu çıkan pencerede tamam seçeneğine tıkladığınızda biçimlendirme işlemi başlayacaktır.


SON - Promosyon USB Flash bellek formatlama işlemimiz bittiğinde biçimlendirme tamamlandı uyarı penceresi açılacak ve işleminiz tamamlanacaktır.

Şimdi yukarıdaki pencerede çıkan detayların ne işe yaradığını, hangisini seçmeniz gerektiğini anlatmaya çalışalım.

Hızlı Biçimlendirme ile Normal Biçimlendirme Arasındaki Fark

Normal biçimlendirmede sürücü içerisindeki dosyalar silinir ve sürücü bozuk sektörlere karşı taranarak onarımı mümkünse onarılır. Normal biçimlendirmede bu işlemler de yapıldığı için biraz fazla zaman almaktadır. Hızlı biçimlendirme seçeneğinde ise sistem sadece sürücü içerisindeki dosyaları silerek sürücüyü sıfırlar. Bu nedenle işlem hızlıca sonuçlanır. Sağlamlığından emin olduğunuz ürünlerde sadece sürücüyü sıfırlamak için hızlı biçimlendirme seçeneğiyle ilerleyebilirsiniz.